Etusivu

Toimintasuunnitelma 2022

Tilaisuudet ja tapahtumat:

  • Osallistutaan yhdessä muiden paikallistoimijoiden kanssa Niemisen Urheilutalolla ja kylillä järjestettäviin tilaisuuksiin ja tapahtumiin. Järjestetään omia tilaisuuksia mahdollisuuksien ja tarpeen mukaan.

Vuoniemen mökki:

  • Jatketaan mökin vuokrausta 1.6.-15.9. välisenä aikana. Pidetään siivous-, puu-, maalaus- ym. tarvittavat talkoot. Asumismukavuuden parantamiseksi tehdään rakennusten tarpeelliset huollot ja korjaukset sekä huolehditaan ympäristön siisteydestä.

Kylmäpohja:

  • Jatketaan Kylmäpohjan vesialueen kunnostuksia mahdollisuuksien mukaan.
  • Huolehditaan uimarannan ja ranta-alueen siisteydestä ja viihtyisyydestä tekemällä tarpeelliset siistimis- ja huoltotyöt.
  • Huolehditaan rakennusten kunnosta ja siisteydestä.

Murtoniemi:

  • Huolehditaan Murtoniemen laavun ja sen lähiympäristön siisteydestä ja viihtyisyydestä. Tehdään tarpeelliset kunnostustyöt. 

Tiedottaminen:

  • Yhdistyksen hallintoon ja toimintaan liittyvistä asioista tiedotetaan pitämällä yllä kotisivuja osoitteessa www.nieminen-sintsi.net. Myös yhdistyksen omat Facebook-sivut pidetään käytössä. Kutsut yhdistyksen kokouksiin ja tilaisuuksiin julkaistaan www-sivujen lisäksi myös Kompakan, Vahalahden ja Niemisen Urheilutalon ilmoitutauluilla. Jäseniin voidaan olla yhteydessä tarvittaessa myös kirjeitse.
  • Jatketaan www-sivuilla yhteistyötä Nieminen-Sintsi vesiosuuskunnan kanssa.